Vabljeni k vpisu v naše izobraževalne programe:

• 4-letni program srednjega strokovnega izobraževanja ZRAVSTVENA NEGA (SSI – prekvalifikacija) – trajanje: 2 šolski leti.
• 3-letni program srednjega poklicnega izobraževanja BOLNIČAR-NEGOVALEC (SPI) – trajanje: odvisno od vaše predhodne izobrazbe (možnost vpisa v prekvalifikacijo v program BN in v posamezen letnik programa, tj. v 1., 2., ali 3. letnik).
• 2-letni program poklicno-tehniškega izobraževanja ZDRAVSTVENA NEGA (PTI), po zaključenem 3-letnem izobraževanju v programu Bolničar-negovalec – trajanje: 2 šolski leti.

Po prejetju vaše vpisne dokumentacije na naslov naše šole (Srednja zdravstvena šola Ljubljana, Poljanska c. 61, 1000 Ljubljana) vas bomo povabili (po telefonu) k evidenčnemu vpisu. Zaradi hitrejšega poteka vpisa in lažje organizacije dela vas prosimo, da vpisno dokumentacijo oddate čim prej, oz. do 10. 8. 2024, da se dogovorimo tudi za termin osebnega razgovora z organizatorico izobraževanja odraslih. V kolikor boste na šolo poslali vpisno dokumentacijo med 10. 7. in 15. 8., vam sporočamo, da vas bomo k evidenčnemu vpisu povabili takoj po 15. 8. Med tem časom pa smo dosegljivi preko e-pošte.

Evidenčni vpisi sicer potekajo od meseca maja dalje. Izobraževalni proces se začne mesece oktobra.

Zakaj se vpisati v izobraževanje odraslih na naši šoli?

• strokovno usposobljeni učitelji
  • sodobna oprema strokovnih učilnic
  • izvedba predavanj na daljavo, e-gradiva
  • uspešnost na poklicni maturi in zaključnem izpitu
  • praktično izobraževanje poteka v različnih kliničnih okoljih, kjer si lahko udeleženci pridobijo raznolika znanja in veščine
  • osebno svetovanje in drugih oblik brezplačne učne pomoči udeležencem, tudi tujcem (slovenščina)
  • možnost izposoje gradiv v šolskih knjižnici
  • dostop do spletne učilnice, kjer se nahajajo učna gradiva
  • vpisani udeleženci imajo možnost vključitve v različne neformalne oblike, ki potekajo na šoli (kot so delavnice, predavanja, posveti, …)

Prijave in vprašanja za vpis v naše programe lahko pošljete tudi preko e-pošte na e-naslov andreja.prebil@guest.arnes.si, ali nas pokličete na 01/300-16-28, 01/300-16-18.

Vpisna dokumentacija v izredno izobraževanje obsega naslednje dokumente:

1. izpolnjen Obrazec »Prijava za vpis na srednjo zdravstveno šolo Ljubljana«,
2. fotokopijo dokazila zadnjega letnika končane osnovne šole,
3. fotokopije spričeval zadnjih letnikov šole, tj. 1., 2., 3., 4. letnika srednje šole
4. fotokopijo Obvestila o uspehu pri splošni oz. poklicni maturi, oz. pri zaključnem izpitu,
5. fotokopijo Spričevala o uspehu pri splošni oz. poklicni maturi, oz. pri zaključnem izpitu,
6. fotokopijo izpiska iz rojstne matične knjige,
7. fotokopija potrdila o davčni številki,
8. fotokopijo poročnega lista (v kolikor gre za spremembo priimka),
9. fotokopijo osebne izkaznice,
10. eno sliko; na hrbtni strani slike s tiskanimi črkami napišite ime in priimek,
11. fotokopijo dokazila o cepljenju proti hepatitisu B, ošpicam, mumpsu in rdečkam (OMR) ter davici, tetanusu in oslovskemu kašlju (DI TE PER),
12. v kolikor ste zaposleni v zdravstveni ali socialni ustanovi oz. društvu, instituciji, ki se ukvarja s humanitarno dejavnostjo, priložite še potrdilo delodajalca z opisom del in nalog za delno priznavanje praktičnega izobraževanja.