IZREDNO IZOBRAŽEVANJE

ARNES UČILNICE

VPIS V IZREDNO IZOBRAŽEVANJE

O ŠOLI

Srednja zdravstvena šola Ljubljana je šola s tradicijo in je usmerjena v prihodnost, ker imamo:

• strokovno odlično usposobljene učitelje,
  • organizirana predavanja,
  • kvaliteten praktični pouk in praktično usposabljanje pri delodajalcu,
  • odlično opremljene strokovne učilnice,
  • udeležencem nudimo osebno svetovanje, konzultacije, učno pomoč.

Smo ena izmed vodilnih javno-izobraževalnih institucij, ki javno-veljavni program Zdravstvene nege in Bolničarja-negovalca izvaja tudi na ravni izrednega izobraževanja odraslih.

POGOJI ZA VPIS V PROGRAM ZDRAVSTVENE NEGE

V program ZDRAVSTVENE NEGE se lahko vpišejo:

1. Kandidati z zaključenim ali nepopolno zaključenim srednjim strokovnim ali gimnazijskim programom.

Trajanje izobraževanja: 2 šolski leti.

2. Kandidati s pridobljenim poklicem bolničar-negovalec za vpis v poklicno-tehniško izobraževanje (PTI 3+2)

Trajanja izobraževanja: 2 šolski leti.

POGOJI ZA VPIS V PROGRAM BOLNIČAR-NEGOVALEC

V program BOLNIČAR-NEGOVALEC se lahko vpišejo:

1. Kandidati z zaključenim ali nepopolno zaključenim srednjim poklicnim, strokovnim ali splošnim izobraževanjem (prekvalifikacija).

Trajanje šolanja: od enega leta do leta in pol – odvisno od predhodnega izobraževanja.

1. Kandidati z zaključenim osnovnošolskim programom. Možen je vpis v posamezni letnik programa, tj. 1., 2. 3. letnik, oz. tudi kombinacija vpisov (v prvi in drugi letnik skupaj ali v drugi in tretji letnik skupaj – odvisno od zaključenih obveznostih v predhodnem izobraževanju oz. od uspešnosti udeleženca).
  2. Splošno izobraževalni predmeti so lahko priznani na podlagi javno veljavne listine oziroma spričevala v skladu z zakonodajo iz predhodnega izobraževanja.

ZAKAJ SE VPISATI V IZOBRAŽEVANJE ODRASLIH NA NAŠI ŠOLI?

• strokovno usposobljeni učitelji
  • sodobna oprema strokovnih učilnic
  • izvedba predavanj na daljavo, e-gradiva
  • uspešnost na poklicni maturi in zaključnem izpitu
  • organizirano praktično izobraževanje poteka v različnih kliničnih okoljih, kjer si lahko udeleženci pridobijo raznolika znanja in veščine
  • osebno svetovanje in drugih oblik učne pomoči udeležencem, tudi tujcem (slovenščina)
  • možnost izposoje gradiv v šolskih knjižnici
  • dostop do spletne učilnice, kjer se prav tako nahajajo učna gradiva
  • vpisani udeleženci imajo možnost vključitve v različne neformalne oblike, ki potekajo na šoli (kot so delavnice, predavanja, posveti, …)

KAJ PRAVIJO NAŠI ODRASLI O IZREDNEM IZOBRAŽEVANJU

• dostopnost, odzivnost, pomoč, strokovnost profesorjev,
  • pridobitev kvalitetnih znanj,
  • predavanja na daljavo,
  • kakovost učnih gradiv,
  • dobra organiziranost, urnik.